top of page
  • Фото автораBomond vip

Психолог Тетяна Мінаєнко. Арт-щоденник, як спосіб прояву яскравих фарб життя, вдячності, емоцій та знайомства з собою.

"Як психолог, арт-терапевт, я постійно використовую у роботі з підлітками, дорослими арт-терапевтичний метод ведення щоденника". Тетяна МінаєнкоЩоденники для душі


Чи знаєте ви, що ведення арт-щоденника для самовідновлення, саморозкриття, самопізнання самопідтримки дуже корисно та має велику цінність?


Це неймовірні хвилини поєднання потужного емоційного сплеску, руху творчої сили, занурення у власний яскравий, неповторний унікальний всесвіт.


У складні періоди життя щоденник є дуже важливим джерелом ресурсу.

Він допомагає активізувати життєві сили, зміцнює відчуття власної цілісності, самоцінності та унікальності.Існує дуже багато варіантів щоденників.

Це може бути щоденник, який описує минулий день, щоденник з описом найцікавіших і найважливіших подій у житті.

Щоденник, як діалог людини, звертання до самої себе. Щоденник для записів яскравих пригод, під час подорожей. Щоденник для ранкових записів, за Джулією Кемерон. Батьківський щоденник. Щоденник самоподяки, щоденник емоцій.


Або арт-щоденник, арт-бук, у якому можна виплескувати всі свої емоції, відкриття, суперечки, міркування, мрії за допомогою творчості. Він стає особливим простором, де можна бути собою, де немає правильних чи неправильних відповідей. Місце, де можна відчути себе в безпеці, бо немає обмежень або критики, лише простір для твоєї творчості та самовираження.


Бувають і дні, коли можна відчути відсутність бажання заповнювати сторінки, відсутність ідей, страхи, що сторінка вийде не гарною.

Це — цілком нормально та може бути. Треба продовжувати рухатися далі, в цьому творчому процесі самозцілення, в комфортному для себе темпі.

Головне — не зупинятися.Спостерігати за собою через сторінки арт-щоденника — це подорож у світ власних почуттів, думок, фантазій. Це як відкрити вікно у свою душу і дозволити собі бачити себе з іншого боку. Можливість висловити не тільки те, що ти відчуваєш, але й зануритися у глибини свого внутрішнього світу, розкриваючи ті аспекти себе, які можливо раніше не помічав.Як психолог, арт-терапевт, я постійно використовую в індивідуальній роботі з підлітками, дорослими арт-терапевтичний метод ведення щоденника.


Під час групової роботи, на засіданнях відновлювального арт-клубу

для дорослих, підлітків, учасники клубу діляться своїми почуттями, досвідом, натхненням та отримують один від одного підтримку, щодо практики заповнення сторінок щоденника.


Якщо ви маєте бажання відчути свою цілісність, унікальність, власну силу, красу, неперевершеність та відчути потужний вплив вільної, цілющої, яскравої, квітучої творчості — обов'язково доєднуйтеся!

Це буде неймовірно!Автор. Психолог Тетяна Мінаєнко


Comentários


bottom of page