Ольга Устименко: «Вірте у себе, мрійте і дійте!»
- BOMOND VIP fashion magazine

- 4 години тому
- Читати 6 хв
Пошук власного покликання рідко буває прямою дорогою. Часто він починається з внутрішніх запитань, життєвих випробувань, нових знань і тих моментів, які поступово змінюють погляд людини на себе та власне життя.
Героїня нового інтерв’ю журналу BOMOND VIP fashion - масажист, кінезіолог та енергопрактик Ольга Устименко. Ми говоримо про сучасну жінку, пошук внутрішнього балансу та значення любові як сили, здатної змінювати людину зсередини. Також торкаємося теми хронічного стресу, емоційного виснаження та прагнення людини знайти власну точку опори. Про прийняття, довіру до себе, внутрішню енергію та сміливість обирати власний шлях.
Адже дуже часто найважливіші зміни починаються саме з моменту, коли людина дозволяє собі почути власні бажання і зробити крок назустріч собі.
«Вір у себе, мрій та дій. Не обирай чуже бажання - обирай своє», - переконана пані Ольга.
Пані Ольго, мені близька ваша думка про те, що кожен із нас є головним героєм власного життя і нікому нічого не повинен доводити. Розкажіть, будь ласка, яким був початок вашої особистої історії до амплуа масажиста, кінезіолога та енергопрактика?
Душа пам’ятає все.
Мені завжди невипадково потрапляють до рук цікаві книжки, щоб згадати, який досвід обрала моя душа для втілення. З масажем було так само. Книга потрапила до мене ще у 2020 році, коли я була в декреті з другою дитиною і шукала себе. Читаючи її, я розуміла, що кайфую не від самого читання, а від усвідомлення того, як приємно відчувати руками м’язи. Це було описано в книзі, але я ніби відчувала все власними руками - кожен рух, кожну техніку.
Ще навчаючись студенткою у 2008 році, ми з дівчатами жили в гуртожитку і часто робили одна одній масаж - просто так, без спеціальних знань, для задоволення та відпочинку. Тоді, студентками першого курсу, ми просто бавилися, але від дівчат був зворотний зв’язок, що в мене добре виходить. Чи то для того, щоб я більше робила масаж усім, чи то так дійсно і було. Зараз у мене є клієнти, а значить, я все роблю правильно.
З енергопрактиками було вже по-іншому.
Втрата рідного брата. Нерозуміння, як далі жити. Чому він, а не я? Чому я маю право на життя, а він - ні? Чому життя несправедливе?
Тоді мені до рук потрапило ще декілька книг. Звичайно, теж невипадково. Вони стали моїм зціленням і поштовхом до пошуку чогось глибшого.
Бажання жити ще більше мене не полишало. Мимоволі, коли мене запитували, скільки б я хотіла прожити, я відповідала: 113 років.
Я завжди знала, що мої руки можуть більше. І я хочу більше допомагати людям - тим, хто сам звертатиметься до мене по допомогу.
Я легка людина, яка завжди сміливо приймає нові рішення, ризикує та кайфує від життя, бо цінує його як ніколи. Я можу просто радіти життю щодня без вагомої на те причини. Бо життя - це і є кайф.
Кінезіологія відгукнулася мені ще у 2024 році, але лише у 2025 я пішла на навчання. Як то кажуть: усьому свій час.
І дякую своєму вчителю Андрію Самусенку за віру в мене та його знання. Вчитель уміє запалювати спокійним вогнем - терпляче, з любов’ю. Після курсу я теж віднайшла в собі спокій, баланс і гармонію.
Розумію, як це, бо я ще те шило. Той вогник у мені залишився, а шило вже не таке активне, бо баланс відіграє важливу роль.
Знаю, що клієнти приходять до мене на мою енергію. Я так радію, коли вони підзаряджаються від мене. Вони ніби пробуджуються після сеансу, і ми завжди радіємо разом.

Яким ви відчуваєте образ жінки сучасності? Якщо уявити, що ви художниця і маєте зобразити її на полотні, які кольори, стани та емоції були б притаманні цьому образу?
Щодо жінки сучасності - я ще той художник. Кольори поєднувати не вмію. (з посмішкою на обличчі розповідає пані Ольга)
Точно знаю одне: це жінка-загадка.
Поясню. Бути мудрою, люблячою, ніжною і водночас залишатися в балансі може лише сучасна жінка, яка точно знає, чого хоче.
Чому саме це поєднання?
Лише безумовна любов робить жінку мудрою і ніжною. Світ врятує любов.
Ви говорите про тіло як про цілісну систему, де кожен біль має свою причину. Наскільки часто психоемоційний стан людини відображається у фізичних симптомах? І як через роботу з тілом можна впливати на внутрішній стан?
Кінезіологія - це робота з тілом, психікою та мозком.
Емоції затискають м’язи, утримують тіло в напрузі. Коли ми працюємо, мозок ніби говорить психіці: «Так, можна». Відбувається закладка нових станів на рівні тіла, свідомості та підсвідомості.
За допомогою кінезіології ми знаходимо програми, які сформувалися в минулому, і змінюємо їх. Після цього часто відбувається так звана «криза зцілення» - процес перебудови психіки та внутрішніх реакцій людини.
Кінезіологія для багатьох залишається малозрозумілим напрямком. Ви зазначаєте, що інколи це зовсім не про «масаж спини», а про комплексну роботу з диханням, емоціями, різними зонами тіла. Познайомте нас, будь ласка, ближче з цим методом: у чому його суть і чому після сеансів люди часто відчувають полегшення не лише в тілі, а й у житті?
У кінезіології важливе дихання, щоб людина була включена в процес, а не просто лежала і нічого не робила.
Коли ми говоримо про зняття гіпертонусу м’язів, особливо важливим є дихання. Саме тоді відчувається процес перебудови та змін.
За допомогою м’язового тесту ми показуємо психіці: «Дивись, є проблема». А після зняття гіпертонусу знову через м’язовий тест показуємо: «Дивись, проблеми вже немає».
Полегшення в житті кожної людини можливе лише тоді, коли вона цього захоче і дозволить собі це.
Є речі, які потрібно навчитися приймати такими, якими вони є. Саме тоді й відбувається зцілення.
Була одна клієнтка, яка в одну мить знецінила все, що ми зробили на сеансі. Я кажу їй: «Ти щойно заклала нову програму у свою свідомість». Ми протестували - і справді, ця програма вже була присутня у свідомості.
Я запропонувала знову її пропрацювати. Але якщо людина вийде за двері і продовжить діяти так само, у її житті нічого не зміниться.
Хронічний стрес і вигорання стали майже нормою сучасності. Як у вашій практиці, через поєднання нейром’язової роботи, кінезіології та енергопідходів, відбувається відновлення ресурсу людини? Що ви найчастіше бачите у тілі людей, які довго живуть у напрузі?
Хронічний стрес і вигорання часто говорять про втрату віри в себе та відсутність внутрішньої опори.
Це може трапитися з будь-ким, навіть зі мною, адже в житті завжди є непередбачувані ситуації. Але я намагаюся приймати все таким, яким воно є, тоді як багато людей одразу шукають порятунок у ліках.
На мою думку, найкращі ліки - це прийняття. Прийняття того, що відбувається тут і зараз.
Неприйняття ситуації, чоловіка, мами, тата чи інших важливих людей у своєму житті може призводити до серйозних внутрішніх конфліктів і навіть хвороб.
У такому стані людина не може перебувати в балансі, адже всередині постійно залишається напруга.

Емоційне виснаження часто описують як стан, коли «немає сил ні на що», навіть якщо фізично людина здорова. Як ви, як енергопрактик, пояснюєте природу цього стану? Куди зникає енергія і як її відновити?
Емоційне вигорання - це сигнал про дисбаланс чакр. Це моя улюблена тема. Я вже навчилася розрізняти, що, де, як і чому відбувається. І що найцікавіше - я можу приводити в баланс чакри онлайн.
Уявляєте, гармонізувати чакри онлайн, коли людина це дозволяє. Після цього з’являється енергія. Коли енергія в мінусі - це поштовх звернути на себе увагу. Коли її забагато - це теж сигнал не розпилятися. Все має бути в балансі.
Що таке енергетична кінезіологія і яким чином цей метод допомагає людині відновити внутрішній баланс, коли вона переживає емоційне чи енергетичне виснаження?
Все є енергія, і, як би ми не хотіли, вона то піднімається, то спадає. Щоб привести себе в баланс, потрібно гармонізувати свою чакральну систему.
Енергетична кінезіологія дозволяє це робити онлайн. Я, як провідник, можу чітко визначити, яка саме чакра перебуває в дисбалансі, та за допомогою корекції додати туди енергії, тобто привести її в баланс.
Відомо, що у практиці енергетичної кінезіології велика увага приділяється роботі з енергетичними центрами людини. Як відбувається робота з чакрами у цьому методі та який вплив вона має на фізичний і емоційний стан людини?
Під час сеансу клієнт озвучує запит, і тут починається найцікавіше.
Є чотири області ураження в тілі: електрична, емоційна, генетична та структурна.
Коли я починаю працювати із запитом, а тіло не дає відповіді після першої корекції, тоді вже виникає питання щодо енерговірусів, які і є впливом на наші чакри. Через спеціальні мудри ми знаходимо, яка саме чакра перебуває в дисбалансі, і працюємо з нею.
Сьогодні багато трансформаційних практик переходять у онлайн-формат. Чи можлива повноцінна робота з енергетичною кінезіологією дистанційно, і як саме відбувається процес відновлення балансу людини під час онлайн-сесій?
Навіть якщо у клієнта запит - біль у коліні, можна працювати онлайн, щоб прибрати програми. Звичайно, з болями у м’язах краще приходити очно. Але якщо стан такий: «Не знаю, як далі жити», «Я перестала радіти життю» - усе це пропрацьовується онлайн.
А ще наприкінці я дуже люблю момент, коли клієнти мають питання і хочуть отримати відповідь «так» чи «ні». Тіло ніколи не обманює.
Але в будь-якому випадку, якщо тіло показує, що є домашнє завдання, його потрібно виконувати. Інакше все зійде нанівець.
Чекаю лише сміливих людей, які готові до змін і вже не можуть жити за старим сценарієм.
Пропоную зараз уявити, що ми з вами знаходимось десь на березі океану …І у нас є багато листівок, які ми відправимо кожній жінці на планеті. Яке б послання ви написали?
Вір у себе, мрій та дій!
Не обирай чуже бажання - обирай своє.







