Інна Ковальська. Про свідомий вибір, внутрішню трансформацію і здоровʼя, як прояв турботи
- BOMOND VIP fashion magazine
- 4 дні тому
- Читати 4 хв
«Турбота про себе – це не егоїзм. Це ваш фундамент»
Часом наш шлях розпочинається з відвертого бажання допомагати іншим, важливими знаннями і підтримкою. Героїнею DIGITAL обкладинки у проєкті "Жінка сучасності" стала Інна Ковальська - нутриціолог, засновниця Центру здорового способу життя. У новому інтервʼю ми говорили про призначення і головні цінності, про емпатію, гармонію і вміння виховувати смак.

Пані Інно, розпочну сьогодні інтервʼю з ваших слів, які мені дуже сподобались. «Коли ми змінюємо своє мислення, змінюється і ставлення до їжі, самопочуття і результати». Такий погляд дійсно дуже важливий. Розкажіть, будь ласка, яким був початок вашої історії у ролі дієтолога?
Моя історія почалась не з бажання схуднути, а з внутрішньої трансформації. Я народилася в родині лікарів – моя мама була гастроентерологом, тож питання харчування та медична тематика оточувала мене з дитинства. Потім було навчання в Тернопільському педагогічному університеті на природничому факультеті спеціальність біологія -хімія, Львівський медичний університет фармацевтичний факультет, робота в державній аптеці, власні аптеки… Я завжди жила в середовищі, де людське здоров’я – не абстракція, а конкретна система.
У 2020 році, після втрати мами, я переживала непростий період переосмислення. Паралельно хворіла на COVID-19. Це був момент, коли я запитала себе: чим би я хотіла ще займатись, щоб це мало сенс? Я випадково потрапила на вебінар із нутриціології і… ніби почула поклик. Це було природньо: через мої знання, через досвід, через інтуїцію.
Я пройшла курс у Європейському інституті дієтології Олени Яковенко. І коли зрозуміла, що можу допомагати іншим – не ліками, а знанням і підтримкою – це стало початком моєї нової справи.
Особливу увагу хочеться приділити і тому, що ви заснували Центр здорового способу життя І. Ковальської. Які цінності стали фундаментом Центру?

У першу чергу – емпатія. Я ставлюсь до кожної клієнтки як до близької людини. Ми говоримо про глибокі речі: тіло, звички, переживання. І тут важливо бути не тільки експертом, а й партнером.
Друга – конфіденційність. Для мене це справа честі. Люди мають право на безпечний простір, де їхні історії – лише їхні.
І третя – свобода через знання. Я не даю «чарівні дієти», натомість даю інструменти, які працюють все життя. Моє завдання –
зробити так, щоб людина могла самостійно підтримувати свій стан і більше не потребувала крайнощів.
Наш Центр – це не про схуднення, а про свідомий вибір на користь себе.
Ви дуже гармонійно виглядаєте у власній справі. Ось ця відданість, погляди, роздуми, знання, досвід – на вагу золота. Яким є ваш особистий секрет гармонії у тандемі власної справи і особистого життя?
Для мене гармонія – це не ідеальний розклад, а внутрішній компас. Я живу з відчуттям, що здоров’я – це база. Якщо я виспалась, поїла, подихала — тоді я можу бути корисною іншим.
Я практикую йогу, займаюсь у залі, ходжу пішки, часом слухаю класичну музику, особливо у моменти психологічного перевантаження. Якщо на душі важко, йду на прогулянку, до річки, до природи, розмовляю з подругою.
Моя гармонія – це слухати себе, не приглушувати внутрішній голос і давати собі відпочинок без почуття провини.
У сучасному світі жінка уособлює безліч амплуа. У цьому ритмі дуже важливо дбати про власне здоровʼя, у тому числі і здорове харчування. І серед міфів та реальних фактів цієї теми, пропоную сьогодні виділити основні моменти, на які варто звернути увагу, в першу чергу.

Харчування – це не про «чи я сьогодні їла броколі». Це про систему. Насамперед важливо, щоб у раціоні були: білки (мʼясо, риба, яйця, сир, бобові), клітковина (овочі, фрукти), корисні жири (рослинні олії, горіхи, авокадо), вода – чиста, не солодка, цільнозернові крупи.
Збалансоване харчування підтримує і фізичний стан, і психологічний. Воно дає енергію, знижує тривожність, налагоджує сон і навіть самооцінку.
Я завжди кажу: тіло – це не «машина», яку треба «програмувати». Це жива система, до якої треба прислухатися.
Якось ви написали, що смак потрібно виховувати. Це досить цікава думка. Розкажіть, будь ласка, більше про дану ідею.
Так і є. Ми не народжуємось із любов’ю до чипсів, ми звикаємо до підсилювачів смаку.
Але коли починаєш їсти натуральні продукти – на сніданок ягоди, яйця, сир, авокадо, на обід – овочі, суп, рибу… Тіло поступово очищується і вже через короткий час смакові рецептори відновлюються. І тоді ти вперше «по-справжньому» пробуєш яблуко.
Смак – це навичка. Його можна виховати. Але це, як з інтуїцією: спочатку треба прибрати «шум».
Уявімо, що зараз ваші слова прочитає кожна жінка. Яке б послання ви хотіли залишити?

Ви – вже достатньо. Вам не треба доводити свою цінність через зовнішність, вагу чи порівняння. Здоров’я – це не про строгість. Це про турботу. Почніть з малого: зі склянки води вранці, зі сніданку не на ходу, з кількох глибоких вдихів.
Жити в тілі, яке вам підходить, – це не привілей. Це вибір. І ви можете його зробити.
Любі читачі, сьогодні на сторінках журналу BOMOND VIP fashion у тандемі з пані Інною ми презентуємо для вас рецепт улюбленої страви "Чіа Пудинг".
Чіа - джерело клітковини, антиоксидантів, кальцію, магнію, фосфору, омега-3 жирних кислот.
Рецепт "Чіа Пудинг"
На 2 столових ложки чіа - 200мл рослинного молока без цукру.
Підсолоджувач - мед, кленовий сироп, еритрол, стевія …на вибір.
Приготувати і поставити звечора в холодильник.
Зранку додати ягоди, фрукти.
Корисний та смачний сніданок, перекус.