top of page
  • Фото автораFashion magazine

Українські фільми: найкраще від журналу Bomond Vip

Оновлено: 24 жовт. 2023 р.

Із розвитком української державності невпинно росте значущість культури й творчості. На щастя, якість кіноіндустрії теж стрімко йде угору. Комедії, детективи, історичні драми та навіть трилери... Українські режисери вражають цікавими сюжетами та якістю картинки. Пропонуємо Вам підбірку найкращих кінострічок.


Українські фільми:

     1. "Вечір напередодні Івана Купала" (1968)

     Художній драматичний фільм, варіація на теми оповідань Миколи Гоголя та українських народних казок. Режисер - Юрій Іллєнко. Це був його дебютний фільм, який отримав суперечливі відгуки в радянській критиці, але був одностайно схвалений за візуальну складову.

     Фільм вражає своєю насиченістю та зображальною сюрреалістичністю, а місця його зйомок самі є історичним артефактом — це території, затоплені згодом Канівським водосховищем. Стилістика ж фільму багато в чому випередила свій час, ставши передвісницею кліпової естетики.     2. "Поводир" (2013)

     Історичний драматичний фільм , в основу сюжету якого покладено мандри Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору. Режисер - Олесь Санін. Гасло фільму : «Заплющ очі — дивись серцем».

     Зйомки «Поводиря» здійснював відомий кінооператор Сергій Михальчук. Уперше в Україні до участі в кінопроцесі було запрошено біля півсотні незрячих людей. Окрім незрячих акторів, у кінофільмі знімалися справжні лірники та кобзарі зі Львова, Сумщини та Луцька. Тож, масштабність роботи над стрічкою, позитивні коментарі критиків і якість картини спонукають переглянути кінострічку.      3. "Атлантида" (2020)

     Драматичний фільм, ролі у якому зіграли лише непрофесійні актори - ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ. Режисер - Валентин Васянович. Після своєї міжнародної прем'єри стрічка отримала номінації та нагороди на десятках міжнародних фестивалів.

     Чудова антиутопія, яка дещо переверне Ваше уявлення про значення перемоги України над ворогом для цілого світу.     4. "Щедрик" (2023)

     Історична документальна стрічка , що вразить кожного до глибини душі. Режисеркою є Олеся Моргунець-Ісаєнко. “Я хочу вийти на велику сцену та заспівати “Щедрика”. Тому що “Щедрик” робить людей добрішими”, - цитата із фільму.

     Гарантуємо, що упродовж фільму Ви проживете увесь спектр емоцій: від ненависті до щастя. Дуже багато разів бігатимуть мурашки тілом та, певно, кожен проведе собі в голові порівняння з сьогоднішніми подіями.    5. "Білий птах з чорною ознакою" ( 1970 )

     Художній фільм, який розповідає про трагічну історію сім'ї Дзвонарів. Знятий на кіностудії імені Довженка режисером Юрієм Іллєнком.

     За словами кінокритикині Лариси Брюховецької, «Білого птаха...» тогочасні зарубіжні критики порівнювали з майстерно виписаною фрескою, у якій є багаті, барвисті національні строї, архітектура, музика, танець, живопис, різьблення, народні пісні й поезія. Варто зауважити, що у фільмі показане різноманіття святкових та побутових традицій українців Буковини. Неймовірно вродлива Лариса Кадочникова у національному вбранні залишає враження не акторки, а справжньої мешканки села — попівни, що може навіть бути чаклункою і приворожувати хлопців до себе.     6. "Герой мого часу" ( 2018 )

     Комедійний фільм, що став повнометражним дебютом режисерки Тоні Ноябрьової. Цікаво, що картина стала третьою в історії українського кінематографу, після "Припутні" та "Дике поле", де майже всі актори розмовляють суржиком.

     "Герой мого часу» став переможцем дев'ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно та отримав фінансову підтримку на виробництво фільму.     7. " Чорний ворон " (2019)

     Повнометражний фільм за романом однойменного бестселера відомого українського письменника Василя Шкляра. Саундтреком до фільму «Чорний ворон» стала пісня «Веселі, брате, часи настали…» Святослава Вакарчука. Композитором інших тем стрічки став клавішник гурту «Океан Ельзи» та саундпродюсер картини Мілош Єлич.

"Одвічна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються у його селі. Саме тому він відважно жертвує спокоєм та сімейним затишком та починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців та власної родини", - так автори презентують стрічку.     8. Носоріг (2021)

     Український художній фільм режисера Олега Сенцова, знятий у копродукції з Польщею та Німеччиною. Західні кінокритики після прем'єри стрічки у Венеції у вересні 2021 року у переважній більшості прихильно відгукнулися про стрічку.

     Стрічка Сенцова була визнана найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а перемогу у номінації "Найкращий актор" отримав виконавець головної ролі Сергій Філімонов.     9.  "Мої думки тихі" (2019)

     Українська трагікомедія, що стала дебютною повнометражною роботою Антоніо Лукіча. Уперше фільм був продемонстрований на 54-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах. Стрічка отримала Спеціальну премію журі.

     Якщо Ви стомилися від шаблонних комедій і постійно відчували розчарування після їхнього перегляду, тоді вам точно варто подивитися цю  кінороботу. Адже тут вам ні надмірної награності, ні банальних сюжетів.     10. " Вавилон ХХ" (1979)

     Художній фільм режисера Івана Миколайчука. Картину було відзнято за мотивами роману Василя Земляка "Лебедина зграя" про перші кроки колективізації в українському селі.

     "Вавилон XX» створювався в часи, коли українське поетичне кіно переслідувалося радянською цензурою. В 1974 році воно було розкритиковане і заборонене на пленумі ЦК Компартії України. Після фільмування Іван Миколайчук боявся, що зі стрічкою щось трапиться, тому ховав плівку в сейфі. Після показу на Всесоюзному кінофестивалі у 1980 році він отримав приз за режисуру. Міжнародна прем'єра «Вавилону XX» відбулася на кінофестивалі у Локарно.

Автор Дар'я ЧеревкоComments


bottom of page