top of page
  • Фото автораFashion magazine

Swarovski. Історія бренду

Swarovski - бренд, що уже більше століття утримує перші позиції серед ювелірних виробів. Прикраси, аксесуари, скульптури й фірсові кристали є втіленням розкоші, елегантності та якості.


Завжди цікавою є історії створення таких популярних брендів. Тож, до Вашої уваги - стаття про Даніеля Сваровські, засновника цього неймовірного виробництва.


Swarovski.

     Даніель Сваровські народився 1862 року в мальовничому містечку Богемії, що славилося виробництвом скла. Його батько навіть мав власний цех, де хлопець і навчився ремеслу шліфування кристалів і металічних перлин.


     Оскільки кінець ХІХ століття став початком розвитку забезпеченого середнього класу суспільства, з'явилася потреба у створенні бюджетних, однак витончених прикрас. Так Даніель загорівся ідеєю "діамантів для усіх". Невпинно розвиваючись і працюючи, 1892 року чоловікові вдалося запатентувати електричний верстат для різання скла, точність і швидкість якого не могли перевершити навіть найдосвідченіші майстри.     Сімейний бізнес Даніеля стрімко розвивався, тож він разом із Францом Вайтом і діловим партнером Армандом Косманном вирішили розширити масштаби бізнесу і перевезти компанію в австрійський Ваттенс, заснувавши новий бренд - Swarovski. У 1913 році бренд розпочав виробництво власного кришталю, а в 1919 році запустив першу дочірню компанію Tyrolit, що спеціалізується на випуску інструментів для шліфування, полірування та різання, яка до сьогодні є одним із провідних постачальників абразивного обладнання у світі.     Справжній розквіт бренду відбувся після завершення Другої світової війни зі створенням Swarovski optik - виробництво оптичних приладів високої якості (телескопів, біноклів, прицілів) та Swareflex, що спеціалізувався на розробці безпечної дорожньої системи світлових рішень для трас, магазинів, промислових об'єктів.


     А вже з 1955 року Swarovski почав тісно співпрацювати зі світом моди, з'являючись у колекціях Dior. Ці прикраси любила Коко Шанель, Ельза Скіапареллі, Кристобаль Баленсіага та інші. Одрі Хепберн вразила публіку розкішною короною з кристалів бренду в "Сніданку у Тіффані", Мерлін Монро ефектно заспівала президенту Кеннеді «Happy Birthday Mr. President» у сукні тілесного кольору, прикрашеній 2500 кристалами Swarovski.     З 1995 року управлінням компанії зайнялася праонука засновника - Надя Сваровські, яка дала брендові свіже дихання, зробивши ставку на тканину Crystal Mesh - гнучка металічна сітка з інтегрованими кристалами. Mary Katrantzou, Hussein Chalayan, Jean Paul Gaultier,  Christopher Kane. Ці модні будинки з успіхом інтегрували таку новаторську ідею, що остаточно зробило  Swarovski лідером серед ювелірних брендів.     У жовтні 2021 року відбулася справді історична подія. Уперше  Swarovski очолила особа, яка не є членом  родини засновника. Мішель Молон - директор італійського походження, з надзвичайно креативним, новаторським і сучасним підходом до організації роботи, що, без сумніву, чудово впливає на показники успішності по істині приголомшливого бренду ювелірних виробів.
Comments


bottom of page