top of page
  • Фото автораFashion magazine

Визначаємо свій кольоротип зовнішності. Тест від жіночого журналу BOMOND VIP

Вагаєтеся при виборі одягу, нового кольору волосся? Чи можете без примірки сказати який фасон Вам личитиме? Легко підбираєте колір помади, блиску? Знаючи свій кольоротип зовнішності, Ви зможете з легкістю не лише шукати речі у гардероб, а й аксесуари та косметику.


Визначаємо кольоротип зовнішності.


Для чого це потрібно?


Невдало підібрана палітра кольорів зруйнує гармонію Вашого природного колориту, виявить недоліки зовнішності, зробить обличчя втомленим і додасть кілька років. У кожної людини є індивідуальна кольорова гама, що підходить типу зовнішності, і тільки одна на все життя – ці кольори нам дано від природи. Але, на жаль, вплив трендових кольорів у моді часто змушує нас робити неправильний вибір. Результатом стають невдалі комбінації речей у гардеробі, макіяжі.


Крім того, колір впливає на наш настрій і моральний стан, тому бажано як слід підбирати колір не тільки в одязі, але і в інтер'єрі, відповідно до свого типу зовнішності. Оточити себе "чужими" відтінками - те ж саме, що знаходитися в компанії неприємних людей.

кольоротип

Опис основних кольоротипів.


Кольоротипи зовнішності жінок і чоловіків є універсальними. Їх поділяють на 4 основні групи: (1) теплі та яскраві, (2) холодні та приглушені, (3) теплі та приглушені, (4) холодні та яскраві. Ці кольори називають Весна, Літо, Осінь, Зима відповідно. Іміджмейкери поділяють кожну групу ще на три-чотири підгрупи, але про це ми поговоримо пізніше. Спочатку необхідно визначити, до якого з основних кольоротипів належите Ви.


Важливо знайти потрібний відтінок. Наприклад, коричневий, він личить усім, але який відтінок коричневого? Відтінків безліч.


Теплі жовто-коричневі землянисті відтінки – для Осені.


кольоротип осінь

Світлі золотисто-коричневі - для Весни.


кольоротип весна

Прохолодні рожево-коричневі відтінки – для Літа.


кольоротип літо

Яскраві холодні чорно-коричневі - для Зими.

кольоротип зима

Тест. Як визначити свій кольоротип?


Визначення кольоротипу зовнішності неможливе без тесту. Його слід проводити при денному освітленні без сонця, щоб не було відблисків. Попередньо підготуйтеся: умийтеся і знайдіть якнайбільше шматочків тканини, одягу. Якщо волосся пофарбоване, пов'яжіть хусткою нейтрального сірого кольору.Крок I. Визначте свої природні кольори шкіри, очей, волосся.


Запишіть відповіді на питання.

1. Колір шкіри має жовтуватий відтінок чи блідо-блакитний, оливковий?

2. Чи є у волоссі явний рудуватий відблиск? Чи попелястий, сіро-коричневий?

3. Колір райдужної оболонки очей і білка контрастно відрізняються, чи ні?

4. Обличчя контрастне, чи ні?

5. Якого кольору ластовиння чи пігментні плями(якщо вони є)?

6. Чи мають зуби жовтуватий природний колір?

7. Засмага зазвичай гарно лягає, чи шкіра погано засмагає, червоніє і облазить?

8. Ваші кольори теплі чи холодні?


Крок II. Знайдіть підходящі кольори одягу/тканину.


Спробуйте трохи відійти від своїх смаків. Можливо, найкраще буде провести колірний тест разом із подругами, щоб Ви змогли оцінити зовнішність один одного збоку. Тим більше, зможете порівняти кольори очей, губ, шкіри – у порівнянні найкраще видно відмінності теплих від холодних та яскравих від м'яких приглушених відтінків.

Підберіть 6 кольорів: теплий та м'який (приглушений) колір охри, білий, холодний та м'який (приглушений) блакитний, яскравий та теплий помаранчевий, чорний, холодний яскраво-синій. По черзі прикладайте їх до обличчя і дивіться, як змінюється зовнішність.

Крок III. Проаналізуйте відповіді.


Якщо переважають холодні відтінки – Ви – Зима/Літо, а якщо теплі – Весна/Осінь.

Неконтрастні кольори – Осінь/Літо.

Чисті , ясні, контрастні – Весна/Зима.

Світлі – переважно Весна/Літо.

Темні – переважно Осінь/Зима.

Нагадаємо, основних кольоротипів є 4, які, у свою чергу, поділяються ще на 3 кожний ( світлий, холодний, м’який відповідно). Пропонуємо ознайомитися із загальними характеристиками Літа, Весни, Осені й Зими.

Літо.


«Літній» кольоротип має кілька різновидів. Розрізняють світле, натуральне, холодне літо. Деякі стилісти додають ще контрастне та яскраве. Наступні нюанси допоможуть Вам із вибором правильної для себе палітри.

Світле літо.

Світло-русе волосся, блакитні або сірі очі. Шкіра цього типу є дуже блідною та має рожевий підтон .


кольоротип літо

Натуральне літо.


Найчастіше – неяскраве русе волосся з холодним підтоном і порцеляновою шкірою. Природність є головною родзинкою натурального літа.


кольоротип натуральне літо

М’яке літо.


Цей кольоротип відрізняється попелястим волоссям і м’якими рисами обличчя. Усі фарби цього типу неконтрастні, приглушені, очі – сині або зелені, шкіра – бліда й ледь засмагла.


кольоротип м'яке літо

Тож, який колір волосся личитиме дівчатам кольоротипу «Літо»? Варто обирати палітру із холодних відтінків, як світлих, так і темних:

•пшеничний/темний блонд;

•шатуш, балаяж, висвітлені прядки ;

•попелястий/коричневий колір волосся. .


літо

Кольоротип «Літо» і макіяж.

Фішка «літніх» дівчат – природність, натуральний мейк ап. Тональну основу варто обирати з рожевим підтоном, а контуринг має бути ледь помітним, без контрастних переходів.

Одяг для «Літа».

Стилісти радять за основу гардеробу обирати неяскраві холодні відтінки, оскільки у поєднанні з теплими тонами холодна шкіра виглядатиме блідою. А яскраві кольори речей неконтрастну зовнішність лише псуватимуть.

Варто звернути увагу на багаті, глибокі й насичені кольори. Наприклад, відтінки сірого, коричневого, лавандового, темно-червоні, вишневі, пісочні. І , знову ж таки, колір одягу має пасувати до макіяжу.

кольоротип літо

Осінь.


Осінній кольоротип теж має кілька видів, зокрема, м’яка осінь, тепла осінь, темна осінь. Часто темну осінь називають холодною.


М’яка осінь.

Цей різновид називають перехідним кольоротипом. Якщо провести аналогію з природою, можна уявити, що літо уже закінчується, але досі тепло й сонячно. Так і у зовнішності : немає яскравих осінніх рис, усі вони ніжні й приглушені. У дівчат цього кольоротипу може бути золотисто-русяве волосся, зелені або світло-карі очі, світла і , як правило, матова шкіра.


кольоротип м'ягка осінь

Тепла осінь.

Так називають тип зовнішності, у якому переважають яскраві відтінки золотої осені. Волосся – руде, або каштанове з рудим відтінком. Шкіра є світлою з теплим підтоном і веснянками.


кольоротип тепла осінь

Темна осінь.

Найконтрастніші риси серед «осінніх» дівчат. Волосся у них темно-коричневого кольору, очі – карі або коричнево-зелені. Шкіра є смуглою з бронзовим підтоном.


кольоротип темна осінь

Який колір волосся личитиме «осіннім» панянкам?

Дівчатам цього кольоротипу слід обирати мідні, карамельні відтінки, які чудово гармонуватимуть з теплими рисами обличчя.


кольоротип осінь та колір волосся

Мейкап для «Осені».

Тональна основа повинна бути з теплим підтоном, варто використовувати бронзер, а для ефекту легкої засмаги – пудру з бронзатором. Рум’яна – персикові або пісочні. Брови не слід окреслювати чіткими лініями, а для губ ідеальними будуть усі нюдові відтінки. Зверніть увагу на світлі коричневі та м’які теракотові тони.


Гардероб для «осінніх» дівчат.

У виборі одягу краще зважати на осінню гамму. Не слід обирати надто яскраві тони, придивіться до м’яких коричневих, бежевих і персикових тонів. У якості акцентів варто звертати увагу на бордові, червоні, зелені, рожеві й гірчичні відтінки. Личитимуть лобрази у стилі «бохо».

гардероб кольоротип осінь

Зима.


Цей кольоротип є найяскравішим. Жінки «Зими» є ефектними й неординарними. Насичені холодні тони, контрастне поєднання рис обличчя – усе це про них. Розрізняють Ясну, Темну та Холодну Зими.


Ясна зима.

Найменш контрастний зимовий кольоротип. Шкіра – світла з рожевим підтоном, а очі можуть бути різних відтінків : блакитні, бірюзові, сірі, зелені холодних тонів, світло-карі. Волосся, як правило, попелясте, світле з холодним відблиском, чорняве.


кольоротип ясна зима

Темна зима.

До цієї категорії відносяться яскраві брюнетки ( темно-каштанове волосся, чорне). Для шкіри характерним є бронзовий або теплий оливковий відтінок. Очі – глибокі, переважно карі, часто з оливковим підтоном.


кольоротип темна зима

Яскрава зима.

Це найяскравіший кольоротип. Темне волосся і бліда шкіра роблять дівчат колоритними і , у той же час, надають аристократичної привабливості. Очі – насичені блакитні, яскраво-зелені . Карих очей у представниць Яскравої зими не буває.


кольоротип яскрава зима

Колір волосся для панянок кольоротипу «Зима».

Оскільки цей кольоротип є холодним, теплі, рудуваті відтінки не личитимуть «зимовим» дівчатам. Слід звертати увагу на чорні, з баклажановим відблиском кольори, яскравий холодний блонд, біляві пасма на натуральному попелястому волоссі.


кольоротип зима

У макіяжі теж переважають холодні тони. За тональну основу слід обирати сіруваті, оливкові тони, теплі – лише зіпсують образ. Помада – чистого яскравого відтінку ( бордового, малинового, фуксії) . Переважати у макіяжі мають строгі чіткі контури.


За кольорову основу гардеробу слід обирати чорний, білий кольори та варіації різних відтінків синього, темно-фіолетового, бордового, смарагдового. Стосовно пастельних тонів, зверніть увагу на світло-блакитний, пісочний, м’ятний, лавандовий, ніжно-рожевий.


гардероб кольоротип зима

Весна.


Цей кольоротип схожий на «Літо». Але, все ж, різниця очевидна. Контрастність відсутня, натомість, переважають ніжні, теплі відтінки у зовнішності. Виглядають «весняні дівчата» дуже романтичними та легкими. Стилісти поділяють цей кольоротип на : Натуральну, Світлу, Яскраву весну.


Натуральна весна.


Усі показники ( колір шкіри, губ, очей, волосся, брів і вій ) знаходяться в одній тональності, без контрасту. Шкіра – відтінку слонової кістки, волосся золотисте, а очі – світло-блакитні, нейтральні.


кольоротип весна

Світла весна.


Характерними є : світле волосся, світлі вії, брови, очі – світло-зелені, бірюзові, світло-блакитні. Шкіра має бежевий підтон.


кольоротип світла весна

Яскрава весна.

У такому кольоротипі , як правило, лише одна риса виділяється контрастністю, наприклад, шкіра бежевого відтінку, русе або пшеничне волосся, і яскраві зелені очі.


кольоротип яксрава весна

Колір волосся для “весняних” панянок має бути теплого відтінку : пшеничного, медового, солом’яного, каштанового, мідного, світло-русого, золотистого. Брюнетки до цього кольоротипу жодного відношення не мають.


кольоротип весна колір волосся

Шкіра у дівчини-весни світла з легким рум’янцем персикового кольору. Вії, брови – теж світлого відтінку. Помади слід обирати теплі : коралові, персикові, з мідним відблиском.


Ідеальний гардероб.

Основним кольором для “Весни” є жовтий і його відтінки : охровий, карі, медовий, гірчичний, обліпиховий. На другому місці – коричневий, і відповідно, карамельний, терракотово-коричневий, золотисто-коричневий, колір камиша й лісового горіха.

Також у базову групу вписується рожево-червона гамма, помаранчевий і його відтінки : абрикосовий, лососевий, крабовий, світло-терракотовий.


Гардероб весна

Отож, знаючи особливості своєї зовнішності, розуміючи переваги типажу, значно легше підбирати стиль та аксесуари.

Автор: Дар'я Черевко
Comments


bottom of page