top of page
  • Фото автораFashion magazine

Випуск спільної колекції від Etnodim і Музею Івана Гончара

Оновлено: 17 лип. 2023 р.

Український бренд Etnodim і Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» вирішили об'єднати зусилля та втілити в життя красу минулих епох. Результатом цього незвичайного партнерства стала захоплююча колекція вишиванок та вишитих суконь, які втілюють у собі неповторні фрагменти вишивок з XVIII–XX століть, збережених у Музеї Гончара й унікальних у своєму роді.


Etnodim

Кожен шматочок тканини цієї колекції розповідає власну історію, показуючи різноманіття витончених технік та чарівні орнаменти, що належать різним регіонам України. Ці фрагменти є живими свідками минулих часів, що дозволяють нам крокувати від різноманітності до розуміння того, яким чином були втрачені ці унікальні шедеври народної культури. А завдяки майстерності талановитих дизайнерів Etnodim, вони оживають знову, повертаючись до нас у новому образі.

Ця захоплююча спільна колекція не просто втілює минуле, а й надихає нас на створення майбутнього. Вона запрошує нас перейнятися красою, елегантністю та національною гордістю. З кожним розшитим швом і переплетенням ниток ми знаходимося на шляху до відродження втрачених скарбів, створюючи нову історію та незабутні образи. Колекція Etnodim та Музею Гончара стають мостом між минулим та сьогоденням, даруючи нам можливість осягнути справжню сутність української культури.


Вишиванка

Талановиті дизайнерки вибрали найчарівніші орнаменти та вишивку, що стали джерелом натхнення для створення сучасних сорочок, які відображають багатогранність різних регіонів України. У цій унікальній колекції знайшли своє втілення традиції таких регіонів як Київський, Чернігівський, Полтавський, Харківський, Житомирський, Рівненський, Одеський, Івано-Франківський, Тернопільський, Закарпатський, Львівський, Вінницький і Волинський.


Музей Івана Гончара

Ці сорочки не просто передають красу минулих епох, але й втілюють сучасну естетику, об'єднуючи в собі спадщину минулого й інноваційні дизайнерські рішення. Кожен орнамент, кожен вишитий мотив на сорочці - це погляд у минуле, де відзначені техніки й стилі різних регіонів. Сорочки створені з почуттям глибокої пошани до української культури й її розмаїття, надаючи неповторний характер та особливу елегантність.

У захопливу колекцію Etnodim та Музею Гончара увійшло 10 вишитих жіночих сорочок, 1 чудовий жилет, 5 вишитих суконь та 9 чоловічих вишиванок. Ця колекція налічує низку унікальних шедеврів, які перенесуть вас у чарівний світ української народної культури.


Вишиванка

Etnodim

Вишиванка

Вишиванка

Etnodim

Etnodim

Проте, Etnodim зробив ще більше, ніж просто створення чудових речей на основі фрагментів давніх вишиванок. Вони вирішили підтримати Музей Гончара, виконавши детальне сканування всіх вишивок - крайових вставок. Тепер команда музею має можливість цифрово оприлюднити архів, розмістивши його на своєму веб-сайті, щоб будь-хто міг поглибитись у цю чудову тему.


Фрагмент вишиванки Волинської області

Фрагмент вишиванки

Дана оцифрована скарбниця народного мистецтва дозволить усім охочим вивчити багатогранність української вишивки. Тепер, завдяки технологіям Etnodim, ви зможете розгорнути архів перед собою, досліджувати вишукані деталі та відчути в собі ту саму магію, яка переплітається у вишивці століттями.

Дана ініціатива є невимовною допомогою у збереженні та популяризації української культурної спадщини. Завдяки електронному архіву багато людей зможуть відкрити для себе неповторну красу української вишивки, дослідити її розмаїття та навіть знайти натхнення для власних творчих творінь. Це справжній подарунок для всіх любителів мистецтва та культури, які бажають збагнути глибину і значення унікального народного мистецтва.

Автор: Поліна Лобанова
Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page