top of page
  • Фото автораFashion magazine

Еволюція макіяжу

Макіяж став невід’ємною частиною життя кожної жінки. Він додає впевненості та допомагає самовиражатись. Стандарти краси досить швидко змінюються і щоразу доводиться пристосовуватись до нових трендів. Цікаво, що тенденції макіяжу змінюються упродовж десятиліття.


Насправді всі ідеали краси циклічно змінюються. Спершу це доволі грайливий образ, потім — дуже жіночий. Згодом — щось більш драматичне та перебільшене. Зрештою, все переходить у більш стриманий та природній вигляд. Кожного разу все повторюється, лише додаються нові елементи. Давайте розглянемо як змінились вподобання щодо краси за останні 100 років.1920-ті: МАКІЯЖ БЕЗ ЗАБОРОН


«Ревучі 20-ті»… Це була епоха свободи і сміливості, яскравих акцентів на очі і губи. Саме в ці роки макіяж перестав бути ознакою поганого тону і нарешті увійшов у моду. Одна з характерних рис макіяжу 20-х – туманна димка тіней по контуру очей, окреслених кайалом. В макіяжі губ використовували від світло-червоного до бордового кольорів.1930-ті: МАКІЯЖ FEMME FATALE


Макіяж став втрачати ту провокаційну яскравість, яку він придбав в 20-х. У моді все ті ж тонкі брови-дуги. Серпанок чорних тіней змінив більш спокійний макіяж очей. У той же час популярність стала набирати така новинка, як кольорові тіні для повік. Їх використовували, правда, не всі і не завжди, а ось туш для вій стала у 30-х справжнім must have’ом. Всі дівчата почали шаленіти від губ бантиком.


туш для вій стала у 30-х справжнім must have’ом. Всі дівчата почали шаленіти від губ бантиком.

1940-ті: БОЙОВИЙ ДУХ КРАСИ


Трагічні події не змусили жінок забути про красу. Мода в макіяжі брів почала змінюватися. Замість «ниточок» жінки носили більш широкі брови природної форми. Макіяж очей був досить природним, надавали перевагу туші для вій. Відмінною рисою макіяжу 40-х стали червоні губи з чітко окресленим контуром і глянсовим блиском.
1950-ті: ТЕАТРАЛЬНА КРАСА


Виникає культ молодості: тепер макіяж наноситься не тільки, щоб зробити обличчя привабливішим, але і для маскування вікових змін. Брівки стали більш широкими та обов’язково з чітко підкресленим кольором. До тіней для повік розпочинають додавати перламутрові частинки. В цілому в 50-х макіяж був з акцентом на контур очей – стрілками і обов’язково нафарбованими віями. Червону помаду змінює пастельно-рожева.

1960-ті: ЛЯЛЬКОВИЙ ПОГЛЯД – НА ПІКУ МОДИ


У моді був акцент на очі, і в першу чергу – «розкритий» погляд. Яскрава помада на час залишилася не при справах. Для макіяжу очей дівчини косметики не шкодували: темні тіні, smoky eyes, туш в кілька шарів – це повсякденний макіяж 60-х!
1970-ті: В СТИЛІ ДИСКО


Знову з’явилась тенденція на тонкі брови, але її дотримувались не всі. Популярним став макіяж з яскравими тінями, найпоширенішими кольорами були: зелений, синій та блакитний. Колір на губах не «сперечався» з акцентом на очах1980-ті: МАКІЯЖ БЕЗ ПРАВИЛ


У 80-х гарний макіяж – це яскравий макіяж. Неонові тіні, накладні вії, соковиті рум’яна і побільше, насичені помади: “занадто багато” в ці роки просто не могло бути. Наймодніший відтінок – фуксія (неважливо, ми про тіні, помаду або рум’яна). На зміну вишуканості приходить виклик і епатаж.

1990-ті: ВІД ПРИРОДНОГО ДО ГРАНЖ І ГЕЛЕМ


Яскраві кольори пішли так само швидко, як прийшли. Брівки знов тонкі та графічно промальовані. У 90-х у дівчат було безліч варіантів на вибір: натуральний макіяж зі злегка підфарбованими віями, гранжевий – з недбало підведеним контуром очей, а ще – гламурні smoky яскравих кольорів. Особливою популярністю користувалися тіні з «морозним» ефектом – блакитні і бузкові.
2000-ті: МАКІЯЖ НОВОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ


Очі в цей період фарбували неяскравими нейтральними відтінками, прикрашаючи їх хіба що чіткими чорними стрілками і тушшю. На губах прозорий блиск, також входить в моду помада з сіро-бежевого відтінку.
2010-2020-ті: СВОБОДА БУТИ СОБОЮ


У 10-х стався справжній brow-бум. Макіяж брів став самостійним і обов’язковим етапом макіяжу. Класичні стрілки, тіні з глітером, «вологі» повіки з глянцевим сяйвом – це тільки мала частина трендів. Хітом цього періоду стала матова помада.
Зараз в тренді природний вигляд та ретельний догляд за шкірою обличчя, щоб вона виглядала свіжо та красиво. Цікаво спостерігати за будь якими змінами, а також робити прогнози.

Експерти прогнозують, що через десятиліття догляд за шкірою та антивікові процедури досі залишатимуться важливими. Однак макіяж стане більш грайливим, акцент буде на очі. Нам залишається лише чекати нових змін та ідей.

Автор Олена Сокол

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page