top of page
  • Фото автораBomond vip

Український бренд жіночого одягу BielskaYa. Про цінності справи життя та безумовний сенс мистецтва вишивки

Оновлено: 14 трав.

Сьогодні редакція журналу BOMOND VIP підготувала для вас особливе інтервʼю з талановитою дівчиною, пані Яною, засновницею BielskaYa - молодого українського бренду жіночого одягу з власним виробництвом.


Бренд родом з міста Конотоп, Сумської області. Активну роботу та становлення почав під час повномасштабного вторгнення, одразу після звільнення Сумщини від російських загарбників. Бренд презентує неймовірні вишиті, етнічні вироби із сучасними мотивами.“Основна задача нашої роботи - показати як можна інтегрувати українську вишивку в сучасний, повсякденний гардероб та поєднати історію із сучасним сьогоденням”.


Пані Яно, як вам прийшла ідея створення власного бренду одягу?


Всі великі справи робляться сімʼями. Мої батьки все своє життя працюють у сфері пошиття одягу. А я все своє життя жила серед ниток, катушок, голок та швейних машинок.

У нас було приміщення в Конотопі, в дуже поганому стані і потребувало ремонту. І ось одного ранку я отримую повідомлення від мами зі словами “Я виламала стіну в ательє!)”.

Так і почався цей шлях. Ми дуже швидко відремонтували частину ательє і я почала розробляти перші моделі на продаж. Тоді був COVID, все зачинено, а я їздила по всій Україні і шукала тканини.Такий цікавий початок шляху! А як саме доля звела вас з прекрасними вишиванками?


Все дуже просто. Повномасштабне вторгнення. Я опиняюсь у Чернівцях і в перші дні зʼявилось дике бажання зробити вишиванки до Дня майбутньої Перемоги України. Проте було бажання саме “осучаснити” українську вишиванку. Бо час йде і хочеться бути в тренді.

Це була така особиста благодійна ініціатива.

Тоді ми зробили перші моделі, продали, всі кошти перевели на потреби ЗСУ.

У той момент я зрозуміла, що це саме те направлення, в якому я можу зайняти своє місце та реалізуватись, бути корисною та дати щось особливе замовнику. Адже мас-маркет - це не про мене.


Цікавий факт: найперша краплинка цього проєкту прийшла до мене ще до повномасштабного вторгнення.

Мені наснилася вишиванка на одне плече, з обʼємним вишитим рукавом та поясом.

Я прокинулась і записала одразу цю ідею собі в нотатки. Саме така вишиванка зʼявилася однією з перших на сторінці.У чому ви бачите основну задачу бренду?


Основна і ключова задача бренду - це показати як можна інтегрувати українську вишивку в сучасний повсякденний гардероб.

Вишивка - це генетичний код. Важливо не втратити це розуміння …хто ми є і не асимілюватись з іншими. Це метод прояву. Я допомагаю людям у цьому питанні - бути в національному тренді.Що б ви хотіли сказати вашим замовникам?


Хочу сказати “ДЯКУЮ”

У липні 2022 року на війні загинув мій чоловік. Ситуація, в якій я опинилась була не просто складна, вона була жахлива і патова. Я почала працювати через тиждень після всіх подій, бо це було те, що мене підтримувало. Саме тоді я з головою поринула в роботу. І це був той самий основний стовп, який не дав мені впасти.

Коли ти бачиш відгук, що твоя діяльність не марна - це велика сила.

Хочу сказати дякую за ваші покупки і, особливо, відгуки. Дівчата, саме ви були моїм рятівним кругом!! Кожна з вас власними замовленням та словами відправляли мене в космос та давали сили, бажання, натхнення не закинути це все, не здатися, а йти далі! Знайте це!


"Цей проєкт присвячений моєму коханому чоловіку Дмитру Шаповалу, який назавжди в моїй памʼяті.

Він був зі мною, коли я тільки починала і дуже хотів, щоб я цим займалась. Так хотів, що навіть перший рулон тканини самостійно купив, сидячі на полігоні."Є історії, які назавжди залишаються у серці. Є долі, які хочеться памʼятати. Є люди, які надихають. Є одяг, який не підвладний часу …як і любов. Про це і є розповідь пані Яни, про це мовою творчості говорить бренд BielskaYa. Про це сьогодні говорить кожен із нас.


Comments


bottom of page