top of page
  • Фото автораFashion magazine

Правильний б'юті-сон: Секрети якісного сну для збереження молодості та краси

Оновлено: 8 черв.

Сон – це максимально приємна та необхідна річ для нашого організму. Він потрібен для здоров’я вашого розуму, тіла та душі. Це ваш внутрішній фонтан молодості і ключовий елемент краси.

Здоровий сон допомагає нам позбутися втоми та стресу. Чи знали ви, що правильний режим та певні корисні звички допомагають уповільнити процес старіння? Коли справа доходить до ефективного сну-краси, можна почути безліч порад, але лише декілька є науково доведених та підтверджених.

сон

Скільки годин рекомендовано спати?

Ні для кого не секрет, що для кожної людини відведений свій ефективний час сну, який вираховується індивідуально. Національна асоціація сну у Великий Британії встановила, що тривалість сну для дорослих повинна становити від 7 до 9 годин, а для людей за 65 – від 7 до 8 годин. Це оптимальна кількість сну, при якій організм якісно відпочиває. А це означає, що тіло не буде відчувати стрес, а отже, і проблем із зовнішністю на тлі нервового стану.

Важливий момент: ваш організм – не банк, накопичувальної системи немає. Тобто, якщо ви 5 днів спите по 3 години на добу, а в два інші дні перевищуєте норму сну, то, на жаль, матиме пагубний ефект. У разі недосипу порушується також вироблення лептину та герліну – гормонів, які відповідають за відчуття ситості й голоду. Результат – втомленому тілу потрібно більше енергії, ви їсте більше і нерозбірливо, тому гладшаєте. Крім того, порушення гормонального фону може призвести до запалень.


Якість сну не менш важлива!

Дуже важливо спати зручно! Ви коли-небудь стежили за позую, у якій засинаєте та прокидаєтесь? Насправді, це вкрай необхідно, адже під час сну повинен бути хороший відтік лімфи і крові в шиї. Для цього необхідно правильно вибрати подушку. В іншому випадку зранку людина буде прокидатися з набряками і заломами на шкірі обличчя. Стежте за тим, щоб висота подушки була не менша розміром відносно половини вашого плеча.


Дотримуйтесь режиму

Шкіра швидше старіє у людей, які ведуть нічний спосіб життя: тих, хто працює в нічний час або чергує нічний сон з денним.

Люди, позбавлені нормального нічного сну, навіть за умови ретельного догляду за станом шкіри, раніше відзначають на обличчі вікові зміни. «Дотик» часу на їх обличчі помітніший, ніж у тих, хто дотримується нормального режиму сну. Несприятливий вплив на шкіру надає безсоння.

Чому так відбувається? Клітини шкіри активніші безпосередньо вночі, тому організм виробляє набагато більше необхідних ресурсів, які допомагають зберегти здоров'я і красу на тривалий час. З цієї ж причини косметологи радять наносити живильний крем, живильні сироватки та олії у другій половині дня або на ніч.


якісний сон

Головне правило: не їсти на ніч!

Відомо, коли людина перебуває у стані сну, уповільнюються процеси травлення. Їжа перетравлюється повільно, тому відбувається процес бродіння, що негативно позначається на стані шкіри обличчя. Це може спровокувати появу висипань.

Дієтологи та косметологи радять приймати їжу за дві години до сну, та не менш важливо, щоб вона була легкою і містила невелику кількість вуглеводів: кефір, нежирний сир або невеликий шматочок запеченої чи відвареної риби. Категорично забороняється вживати велику кількість овочів, хлібобулочних виробів та м'яса.


Догляд за шкірою перед сном

Ворог краси - нанесення косметичних засобів за декілька хвилин до сну. Будь-які доглядові засоби варто наносити мінімум за пів години, щоб вони мали змогу ввібратися. А засинати з патчами під очима взагалі заборонено - силіконова плівка порушує дихання шкіри.

Також, перед сном важливо ретельно очищати тіло і обличчя від косметики і накопичених за день забруднень.


У чому головний секрет краси?

Отже, який сон допомагає зберегти молодість та привабливість шкіри обличчя на довгий час? Сон краси. Сон краси починається з 22:00 до 24:00. Найвища активність вироблення гормону молодості відбувається саме у цьому проміжку часу.

Важливий момент: гормон молодості (мелатонін) виробляється виключно в тому випадку, якщо ви спите в темній кімнаті, тобто не схильні до попадання світла. Таким чином, нічний сон – це не тільки джерело життєвих сил, а й криниця краси та молодості.

Подбайте про свою красу та здоров'я – лягайте спати вчасно!


Автор: Олена СоколComments


bottom of page