top of page
  • Фото автораFashion magazine

Літературні новинки 2023. Підбірка книг від журналу BOMOND VIP

На порозі осінь - час, коли прохолодні вечори та затяжні дощі спонукають відпочити вдома із книжкою у руках. На щастя, цей рік виявився доволі щедрим на гучні літературні новинки.


Тож, ми підготували для Вас перелік популярних книг для цікавого часопроведення.
Ханья Янагіхара “До самого раю”.


Роман із трьох частин про ілюзорність усього, що нам здається непорушним. У тому числі, історія та хронологія світових подій. Девіди, Чарльзи, Едварди, Пітери і Натаніели живуть у трьох різних версіях реальності в одному й тому ж будинку, який стає то в’язницею, то притулком, то ізолятором, поки роман повільно обертається по невидимій осі в дистопічне майбутнє зразка 1984 року, що здавалося дуже реальним. Ця книга – знахідка для тих, хто цікавиться альтернативною історією та антиутопічною літературою.
2. Річард Докінз «Політ фантазії».


Людство навчилося літати завдяки своєму розуму. Параплани, літаки, гелікоптери і навіть реактивні ранці — польоти сьогодні цілком реальні. Ми пройшли настільки довгий шлях, що тепер можемо навіть невагомо літати в космосі.

«Політ фантазії» — це дослідження історії польотів від міфічного Ікара, якому так і не вдалося підкорити небо, вимерлих птахів-гігантів до сучасних літальних апаратів. Через науку, ідеї та уяву авторитетний сучасний науковець Річард Докінз разом із талановитою художницею Яною Ленцовою створюють дизайнерське ілюстроване видання про польоти розуму та втечу від повсякденності.
3. Метью Перрі «Друзі, коханки і велика халепа».


« Привіт. Мене звати Метью, хоча ви, мабуть, знаєте мене за іншим ім’ям. Друзі називають мене Меті. Зараз я мав би бути мертвим».

Це і є початок біографічної історії актора Метью Перрі. Він розповідає про себе: від мрій дитинства до зіркової слави, залежності й одужання від неї після страшного інциденту, який міг би коштувати йому життя. Лише Метью міг розповісти історію власного життя так душевно, кумедно і до теплоти знайомо.

Метью Перрі у своїй книзі оповідає про зруйновану сім’ю, у якій він виріс і був покинутий напризволяще, про жагу до визнання, яка привела його до слави, і діру в душі, яка не загоїлася, навіть після здійснення найбільших та найважливіших мрій. Він детально розповідає про спокій, який нарешті знайшов у тверезості та ділиться враженнями від ситкому «Друзів»: розповідає історії про акторів й інших зірок, які зустрілися йому на шляху.

4. Бернхард Шлінк «Онука».


Каспар та Біргіт прожили разом все життя. Багато років тому вона бігла до нього зі Східного Берліна до Західного, назустріч любові та свободі. Однак лише тепер, на схилі років, Каспару судилося дізнатися про ціну, яку Біргіт довелося заплатити за свою втечу. Якось, повернувшись додому, чоловік знаходить дружину у ванній. Вона наклала на себе руки. У пошуках відповідей Каспар поринає у минуле жінки, яку, як йому здавалося, він добре знав. Одні питання породжують інші, розслідування наводить його на дивні, похмурі місця, де минуле знову відроджується до життя.5. Хатльгрим Хельгасон «60 кілограмів сонячного світла».


На початку XX століття у віддаленій частині Ісландії людям доводиться виживати: іноді з їжі у них виявляється тільки каша з моху, а землянку (в будинках селяться тільки найзабезпеченіші) може легко завалити снігом. І, щоб легше знаходити один одного під завалами, членам сім'ї доводиться прив'язуватися один до одного міцною мотузкою. Під одним із таких завалів і гине мати головного героя — хлопчика Геста. Але життя бідного хутора змінюється, коли в бухту заходить одвірок оселедця, а за ним норвезькі рибалки. Це справжня сага, роман про дорослішання хлопчика у XX столітті.6. « Запасний. Мемуари принца Гаррі, Герцога Сассекського».


Смерть принцеси Діани сколихнула весь світ, та найбільший відбиток вона залишила в житті її синів. Образ двох дітей, які йдуть за труною матері, зворушував. Публіка гадала: як складеться майбутнє принца Вільяма і принца Гаррі, які шляхи вони оберуть у житті. І ось перед нами емоційна й відверта відповідь — історія Гаррі, розказана ним самим. Від безтурботного дитинства до втрати матері, від служби в армії і бойового досвіду до посттравматичного синдрому, від зустрічі з Меган до складного рішення відмовитися від королівських регалій і обов’язків. Це історія принца з перших вуст. Хтось із читачів підтримає Гаррі, хтось навпаки — вважатиме його зарозумілим егоїстом, але це видання нікого не залишить байдужим. «Запасний» — цікаве запрошення за лаштунки королівського блиску і розкоші. Так Букінгемський палац бачать його мешканці.7. Емілія Гарт «Непокірні».


2019 рік. Кейт посеред ночі втікає з Лондона до старого котеджу Вейворд, який вона успадкувала від своєї віддаленої тітки. Закладений плющем будинок з запущеним садом має зцілити розбите серце дівчини після стосунків з насильником. Але її мрії про мирне сільське життя в Англії не втілюються – Кейт виявляє таємницю своєї тітки, приховану ще з часів полювання на відьом у XVII столітті.

1942 рік. Під час Другої світової війни Вайолет опиняється в пастці величезної сімейної резиденції. Але багатство не цікавить її. Як і її брата, дівчину цікавить навчання. Єдине, що допомагає їй не втратити розум – старий медальйон із літерою W та словом “непокірна”, витиснутим невідомою рукою на стіні її спальні.

1619 рік. Альта очікує на суд. В селі вважають, що вона магічним чином вбила місцевого фермера. Основним доказом проти дівчини є її знання і незвичайний інтерес до природи. Щоб зберегти свободу і життя, Альті доведеться скористатися всією своєю силою.

«Непокірні” – це історії трьох незвичайних жінок, які розділені часом, але мають багато спільного, ніж можна уявити. Це роман про жіночу міцність і фантастичну силу природи, яка допомагає лише тим, у кого є відкрите серце і вільна душа.8. Ольга Богомаз «Весілля Настусі».


2016 рік. Брат із сестрою зі столиці вирушають на весілля сестри. Настуся живе із матір'ю на півночі Донеччини, де ще зовсім нещодавно тривали бої. Олег і Яра не надто прагнуть повертатися у рідне містечко — стосунки з матір'ю в обох не найкращі, а все навколо нагадує про складне дитинство та смерть батька-художника. У цій книжці немає весілля, але саме воно є рушійною силою сюжету. «Весілля Настусі» — це подорож на Донеччину в круговерті нових і давніх знайомих, несподіваних втрат і відновлених спогадів, які допоможуть краще зрозуміти, ким ти є і що тобі насправді потрібно. Фото 17,189. Світлана Тараторіна «Дім солі».


Спалахи ― катастрофи нез’ясованого характеру, перетворили колись квітучий півострів Кіммерик на попіл. Дешт ― світ нового порядку. Мешканці землі, яким вдалося вижити, стали засоленими, а з летючої станції «Мати Вітрів» на померлий світ дивляться Старші Брати. Один із них, Талавір, отримує завдання розслідувати вбивство, а також знайти Золоту Колиску ― таємничу зброю, розроблену вченим Мамаєм. Та, ступивши на висушену твердь Дешту, він уже не зможе повернутися. Талавір муситиме пройти випробування нищівною правдою, що виявиться страшнішою за гарячий суєр. Солоні гранули на скривавлених пучках древніх богів розкажуть свою історію, історію спопелілого світу.
10. Євгенія Кузнєцова «Драбина».


Іспанія – щастя за чотири тисячі кілометрів від родини. Інтроверт Толік нарешті купив собі омріяний будинок. Та раптом на порозі його оселі з'являється велика родина, що шукає порятунку від війни: мама, одноногий дядько, далека родичка, сестра з подругою і коти.

Поки Україну охоплює справжня війна з обстрілами й жорстокими боями за кожне місто, у дім Толіка приходить боротьба з гіперопікою матері, сім’єю, яка зовсім не залишає простору на особисте життя та, навіть, котячими родинними стосунками. І, здавалося б, у мирній сонячній Іспанії немає місця для війни, але її тінь, постійні переживання та болі супроводжують героїв скрізь. Війна весь час з ними. Від тонкої іронії до слізних переживань.
Автор: Дар'я Черевко


Comments


bottom of page