top of page
  • Фото автораFashion magazine

Краса врятує світ, або жінка під час війни

Краса? А що ж це? Для когось це поняття лише зовнішності людини, її риси обличчя, макіяж, вбрання але є ті, для кого це внутрішній стан, гармонія із самим собою, любов до себе та оточення.


З давніх давен найкрасивішим народом вважались українці - сильна та міцна нація, яка саме зараз змушена виборювати свої кордони, волю та суверенітет. З початку повномаштабного вторгнення чоловіки мужньо захищають наші землі та знищують ворога, але мало хто знає, що нині служить 60 тисяч українських жінок, зокрема 40 тисяч у Збройних Силах України. Наразі це 8% від загальної кількості військовослужбових осіб.


Жінка під час війни

Здавалося б жінка та війна - речі несумісні, але українки відкрились для світу із зовсім іншої сторони.

Сильні та відважні дівчата, які щоденно борються, рятують військових та організовують збори для забезпечення Сил оборони України всім необхідним.

Після початку повномасштабної війни в Україні потужною силою стала культура благодійності.


Одразу були створені штаби допомоги, фонди та платформи, які займаються збором коштів на допомогу нашій армії та всім, хто постраждав від війни.


Сила народної підтримки виявилася настільки неймовірною, що соціальними мережами почали ширитися жарти, мовляв, українці можуть назбирати не лише на Байрактари, а й на космічний корабель.


А чи знали ви, що багато волонтерських організацій засновані жінками та активно працюють задля нашої перемоги.


— це волонтерська організація, що діє на території України від початку повномасштабного вторгнення. Щодня волонтери розпочинають свою роботу, закуповують техніку, збирають аптечки, відправляють все до військових позицій.


Волонтерський штаб «Ангар»

Допомогу отримують:

- військовослужбовці Збройних Сил України

- бійці територіальної оборони, які беруть участь у битві

- волонтери та некомерційні організації

- лікарні та госпіталі

- цивільне населення, яке постраждало від війни

Засновниця та директорка благодійного фонду – Оля Валянік.

Війну з окупаційними російськими військами Ольга Валянік називає "довгою, кровопролитною та виснажливою", тому боротьба за Україну, з її слів, повинна бути невтомною, аби українським військовим вдалося повернути всі окуповані Росією території.


"Для мене немає питання типу "що тебе змусило це робити". Я – громадянка України, це мій обов’язок. Я готова на всіх фронтах захищати свою країну, хочу, щоб вона була незалежна та суверенна", – додала лучанка.

Наразі благодійний фонд активно функціонує, запустили новий збір на 10 млн. гривень у роботу.

Волонтерський штаб «Ангар»
Українська жінка під час війни за Україну.

«Ми - Ксенія Драганюк та Андрій Колесник. 31го березня 2022 року створили благодійний проєкт “Землячки.Ukrainian Front” - майданчик для підтримки та забеспечення захисниць на фронті. В рамках проєкту розповідаємо про жінок на фронті, підтримуючи та популяризуючи культуру “жінка- військова” в Україні та закордоном.»

Головні напрямки проєкту:

- безкоштовне забезпечення жінок-військових необхідною амуніцією, формою (яку шиємо самостійно), взуттям, захистом та комплектами "жіночої гуманітарки" тощо

- портретні інтервʼю з захисницями України (виствітлення роботи, життя та побуту жінок на передовій)

- проєкти з психологічної підтримки та реабілітації захисниць у війні та після


"Землячки "

Важливе завдання взяли на себе землячки, одяг для військовослужбовиць це те, що так необхідно для наших захисниць.


— добровольча організація парамедиків. Була заснована Яною Зінкевич на початку бойових дій в Україні у 2014 році. Тоді Росія анексувала Крим і розпочала бойові дії на сході країни.


“Госпітальєри”

Гаслом організації є “Заради кожного життя”. І Госпітальєри щодня доводять, що це не просто слова.


Основні задачі:

- допомога поранених на полі бою

- евакуація поранених до госпіталів

- допомога в реабілітації ( координація лікування та збір коштів)

- доставка загиблих по країні до місця похованняУкраїнці – могутня та непереборна нація, ми в змозі вистояти всі негоди і доводимо це кожного дня!

Comments


bottom of page