top of page
  • Фото автораFashion magazine

Етап догляду: очищення. Секрети від журналу Bomond VIP

Очищення обличчя здається досить простою процедурою, чи не так? Однак цей нехитрий ритуал має кілька пасток, у які через незнання потрапляють багато дівчат. У нашому матеріалі розповімо про найпоширеніші з них.

"Правильне очищення обличчя - етап догляду за собою, який запобігає появі вугрів, може покращити стан шкіри і навіть зменшити запалення»,

— упевнений Джошуа Зейхнер, доктор клінічних наук та директор напряму косметичних досліджень у дерматології Mount Sinai Hospital у Нью-Йорку.


Щоб переконатися, що Ви усе робите правильно, пропонуємо ознайомитися з 14 класичними помилками при вмиванні, яких слід уникати.


очищення обличчя


1. Відсутність ритуалу зняття макіяжу перед сном. Здається, навіть дитина знає, що перед тим, як лягти в ліжко, потрібно обов'язково вмиватися. Однак багато дівчат вважають, що у тому разі, якщо вони не наносили макіяж, можна і не очищати обличчя ввечері. «Протягом дня на обличчі накопичуються забруднення із навколишнього середовища, піт та шкірне сало. Якщо Ви забули очистити шкіру, потім не дивуйтеся, що на ній можуть з'явитися прищі та запалення»,— каже доктор Зейхнер.


2. Відсутність ритуалу вмивання вранці після пробудження.


Існує думка, що у разі очищення шкіри перед сном, після того, коли прокинувся вмиватися не обов'язково. Однак це зовсім не так. Рейчел Назарян, доктор медичних наук і дерматолог, пояснює це тим, що мікроби, які мешкають на наволочці, можуть легко переміститися на ваше обличчя під час сну.


очищення обличчя

3. Вмивання надто гарячою водою.

"Екстремально висока температура води викликає розширення кровоносних судин і позбавляє шкіру захисного шару», - попереджає доктор Зейхнер. Це означає, що лущення не уникнути. Чутлива шкіра може відреагувати на гарячу воду прищами і судинними зірочками, тому вмиватися найкраще теплою водою.


очищення обличчя

4. Використання звичайного очищуючого засобу для зняття стійкого макіяжу.

Багато водостійких б'юті-засобів досить складно видалити з обличчя без залишків. Саме тому спочатку краще використовувати продукти на олійній основі або міцелярну воду, а вже потім - ще раз вмитися пінкою або гелем.


очищення обличчя

5. Обмежуватися використанням серветок для зняття макіяжу.

Серветки для зняття макіяжу можуть містити досить велику кількість консервантів, які виробники додають, щоб продовжити їхній термін придатності. Незважаючи на те, що подібні засоби видаляють мейк та забруднення, вони роблять це недостатньо ефективно, залишаючи на шкірі масний шар і бруд.


очищення обличчя

6. Використання непідходящого засобу для очищення для Вашого типу шкіри.

Якщо у Вас чутлива шкіра, обирайте зволожуючі засоби з ніжною текстурою. Власницям жирної шкіри доктор Зейхнер рекомендує використовувати продукти для очищення з саліциловою кислотою в складі. Якщо ж у Вас суха шкіра, то краще віддати перевагу кремоподібним засобам, вони допоможуть верхньому шару шкіри зберегти більше вологи.

7. Використання брудних спонжів і пензлів.

Експерти впевнені, що спонжі та пензлі варто промивати з милом щоразу після використання. В іншому випадку - аксесуар стане розсадником бактерій.


очищення обличчя

8. Надто часті вмивання.

В ідеалі потрібно вмиватися двічі на день (вранці та ввечері), якщо тільки Ви не схильні до шкірних інфекцій. Роблячи це занадто часто, рано чи пізно можете стикнутися із проблемою надмірної сухості шкіри, і,як не парадоксально, зайвого вироблення шкірного сала», - пояснив доктор Гарден.

9. Довге намилювання обличчя.

Джером Гарден, доктор медичних наук і директор Інституту лазерної хірургії та дерматології в Чикаго, рекомендує змочувати обличчя теплою (не гарячою!) водою, а кінчиками пальців наносити очищувальний засіб та круговими рухами масажувати обличчя протягом 30-40 секунд, не більше. «Обов'язково приділяйте увагу Т-зоні та шкірі навколо підборіддя, люди чомусь зазвичай ігнорують ці області»,— додав він.


очищення обличчя

10. Зловживання скрабом.

Відлущуючий засіб допомагає видалити відмерлі клітини, які накопичуються на поверхні шкіри. Однак часте використання подібних б'юті-продуктів може призвести до мікроскопічних травм зовнішнього шару епідермісу, що провокує утворення запалень та подразнень. Тому обмежитися варто 1-2 разами на тиждень», - запевняє Зейхнер.

11. Використання одного й того ж рушника для тіла й лиця.

Дерматологи попереджають, що робити це не варто. Справа в тому, що на різних частинах тіла знаходяться різні види мікробів. Краще користуватися паперовими рушниками.


очищення обличчя

12. Очищення обличчя після використання маски.

Щоб корисні інгредієнти маски змогли якнайглибше проникнути в шкіру, засіб рекомендується наносити на очищене обличчя. Однак після їх використання ще раз вмиватися не варто.

13. Неправильне використання тоніку.

Чомусь багато панянок вважають , що тонік — це продукт для видалення макіяжу. Насправді ж його головна функція - відновлення кислотно-лужного балансу після вмивання, позбавлення відчуття стягнутості і видалення залишків очищувального засобу.

14. Забувати про нанесення крему після вмивання.

Експерти рекомендують застосовувати зволожуючий крем відразу після вмивання. «Якщо ви зачекаєте навіть кілька хвилин, поверхневі клітини зневоднюватимуть лице, відповідно, наситити їх вологою буде набагато складніше»,— радить доктор Гарден.

Автор: Дар'я Черевко


очищення обличчя



Comments


bottom of page