top of page
  • Фото автораBomond vip

Як жити далі ! Поради від експерта жіночого журналу Bomond vip

Оновлено: 12 трав. 2023 р.

Щоб отримувати щоденно потрібну кількість вітамінів і мінералів, нам необхідно добре і багато їсти. Та давайте розглянемо приклади, що не вся їжа така корисна як ми про неї думаємо.

Фрукти та овочі:

Щоденне вживання щонайменше 400 г або п'яти порцій фруктів та овочів знижує ризик розвитку неінфекційних захворювань цукрового діабету, захворювань серцево-судинної системи, допомагає забезпечити щоденне надходження клітковини.Жири:

Зниження загального вживання жирів не більше 30% від загальної калорійності раціону допомагає запобігти людині збільшення ваги у дорослих людей.

Споживання жирів, особливо насичених жирів та трансжирів промислового виробництва можна скоротити такими шляхами: готувати їжу на пару або варити, а не смажити та не запікати.

Замінити вершкове масло, сало та гхі на рослинні олії, багаті поліненасиченими жирами, такі як соєва, кукурудзяна та соняшникова олія. Також вживати молочну продукцію зі зниженим вмістом жирів і пісне м'ясо або обрізати видимий жир з м'яса.

Обмежувати вживання смажених, а також заздалегідь приготовлених закусочних продуктів: пончиків, кексів, пирогів, печива та вафель,що містять трансжири.Сіль, натрій та калій:

Багато людей споживають надто багато натрію, що надходить із сіллю (в середньому, 9-12 г солі на день), і недостатньо калію (менше 3,5 г). Це сприяє підвищенню артеріального тиску, що може збільшити ризик розвитку хвороб серця та інсульту.

Зменшення вживання солі до рекомендованого рівня, тобто менше 5 г на день, могло б сприяти покращенню самопочуття.

Люди часто не знають, яку кількість солі вони споживають, бо основна кількість надходить в організм з перероблених продуктів таких як бекон, шинка та салямі, сир, солоні закуски, або з харчових продуктів, які часто споживаються у великій кількості.

Сіль також додають у їжу під час її приготування у вигляді бульйонних кубиків, соєвого соусу та різних інших інгредієнтів, або ж під час їжі у процесі досолювання.

Можна і потрібно скоротити це:

обмежити кількість солі та приправ з високим вмістом натрію, соуси, що додаються під час приготування їжі.

І обмежити споживання солоних закусок.

Калій може пом'якшувати погану дію надлишкового вживання натрію на кров'яний тиск. Додавання в організм калію варто збільшити шляхом споживання свіжих фруктів та овочів.Цукор:

Вживання цукру як серед дорослих, так і серед дітей необхідно мінімізувати - менше 10% загальної калорійності раціону.

Адже це підвищує ризик розвитку карієсу. Надлишок цукру приведе до збільшення ваги, підвищить артеріальний тиск.

Але є цукор, який додається в харчові продукти або напої. А також той, який природно присутній у меді, сиропах, фруктових соках.

Вживання цукру можна скоротити такими шляхами: обмежити споживання харчових продуктів та напоїв з високим вмістом цукрів, таких як солодощі, цукерки та підсолоджені, газовані, негазовані напої, фруктові та овочеві соки, рідкі та порошкові концентрати, води зі смаковими добавками, енергетичні та спортивні напої, готовий чай, кава та молочні напої зі смаковими добавками.

Ще можна замінювати солодощі на свіжі фрукти та овочі.


Бережіть здоров‘я!

Автор: експерт здорового харчування @viktori_sushuchuk
bottom of page