top of page
  • Фото автораFashion magazine

Світ ароматів...

У нашому серці завжди було особливе місце для магічного світу ароматів. Ми запрошуємо вас зануритись у цей чудовий всесвіт разом з нами і дізнатися більше про те, як створити неповторний аромат у Вашому житті.


І для того, щоб допомогти нам розглянути цю тему детальніше та дізнатися корисні поради щодо ароматизації приміщень, ми запросили до нашої редакції справжнього поціновувача, власницю insta-магазину "InBreathe" - Тетяну Глущенко.

Тетяна розповіла нам про свої думки, вподобання та поради щодо ароматизації приміщень …

Аромат проникає в саму глибину, прямо в серце, і там виносить категоричне судження про симпатію і зневагу, про огиду і потяг, про кохання та ненависть. Хто володіє запахом, той володіє серцями людей.

- Патрік Зюскінд «Парфумер. Історія одного вбивці »

Вивченням дії запахів займається аромакологія. У її рамках досліджується дія запахів та ароматичних речовин на психологічний та фізіологічний стан людини, її поведінку.


Саме аромакологія наприкінці ХХ століття стала початком розвитку аромамаркетингу. Запахи запам’ятовуються, бо передають інформацію нервовій системі.

Отже, наш нюх – важливе відчуття, яке так сильно може керувати емоціями людини та пам’яттю. Маркетологи активно використовують аромат як один з ефективних інструментів нейромаркетингу.


Основна роль аромамаркетингу - впливати на поведінку покупців підсвідомо.


Адже інформація, яку людина отримує через органи нюху, безпосередньо впливає на її рішення.


Професійний аромамаркетинг – це цілий комплекс заходів, спеціально спрямований на використання ароматів з увагою на покупців. Для цього використовують спеціальне обладнання, професійні аромати та фахівців. Над ароматизацією працює ціла команда.

До речі, однією з перших в аромамаркетингу стала Коко Шанель, з парфумом Chanel No. 5 який досі вважається найуспішнішим і найвпізнаванішим ароматом за всю історію парфумерії, а все тому що ранок у бутіку починався з розпилення аромату і, заходячи до приміщення, відвідувачі зустрічали шикарний аромат граського жасмину та троянд. Що безумовно впливало на настрій та покупки, адже аромат такий бажаний та впізнаваний.

Цікавий приклад, кілька років тому компанія Starbucks, за погодженням із владою США, у деяких штатах розмістила ароматизатори із запахом свіжої кави на зупинках громадського транспорту, поруч з якими були розташовані кав’ярні бренду. У результаті компанія отримала плюс 340 % до обсягів продажу кави за період рекламної кампанії у зазначених закладах і досить добрі результати навіть після завершення кампанії.

Ось успішний приклад використання ароматів, однак це тонка професійна проєктно-локальна робота з органами сприйняття споживачів. Ще цікавий приклад: у США був зареєстрований запах кінського поту для шкіряної оббивки крісел автомобілів «Мустанг». Було доведено, що споживач може відрізнити запах цих крісел від усіх інших».

Кожен із нас може спробувати себе у ролі аромамаркетолога. У кожного приміщення є свій аромат і погодьтесь, куди приємніше знаходитися в приміщені, що приємно пахне.

На сучасному ринку велика кількість брендів, які допоможуть вашому будинку викликати лише приємні емоції.

Майже кожен бренд має лінійку для ароматизації будинку.

Наприклад, у бренду Rituals є спрей для текстилю, у Woodwick свічки, які ароматизують простір та придають комфорт оселі завдяки потріскуваню дерев’яного гніту, також Jo Malone London відомий своїми неповторними ароматами для дифузорів.А у американського бренду Bath and Body Works представлений великий асортимент засобів для ароматизації від парфумів для дому до моментальної ароматизації приміщення за допомогою плага в розетку (нагріваючий елемент випаровує аромакомпозицію з концентратів масел і ваша кімната набуває аромату за лічені хвилини). Дані засоби ви можете придбати у «InBreathe».Способи ароматизації теж різні та інтенсивність залежить від обраного варіанту. Якщо потрібно швидко до приходу гостей ароматизувати приміщення, то краще використовувати спреї та парфуми, якщо ж бажаєте не інтенсивне, поступове ароматизування - обирайте аромадифузори або плаги, аромат підтримуватиметься на постійній основі впродовж дня.

Для атмосферності та затишку використовують свічки.

Результати деяких досліджень стверджують, що ароматичні свічки, до складу яких входять натуральні ефірні олії, не просто освіжають повітря, вони здатні впливати на настрій.

Через аромат можна передати настрій або створити його, наприклад, запахом щастя вважається ваніль, бадьорості - цитрусові, а запах лаванди вважається заспокійливим ароматом.

Так, багато речей викликають у нас емоції, і приємні, і не дуже – запах бабусиного будинку, запах нових шкіряних рукавичок, нового автомобіля, аромат квітучої липи, мокрого дерева, запах волосся коханої людини, або аромат кав’ярні.

А які запахи викликають у вас приємні емоції?
コメント


bottom of page